Fitness dla Ciebie

Fitness dla Ciebie
Permo

O mnie

Witajcie mam na imię Magda i jestem trenerem Kalorynki. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz prowadzę swoją firmę fitnessową Permo.plLubię niezły wycisk, mój konik to zajęcia wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Chętnie służę radą w tej dziedzinie zarówno w Klubach Fitness jak i indywidualnym klientom. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczyn, w ciąży byłam bardzo aktywna i postanowiłam zainteresować tym tematem inne przyszłe mamy. Z mojego doświadczenia skorzystała Ania Kapera przy nagrywaniu filmu o ćwiczeniach w ciąży. Fitness to moja pasja i sposób na życie. Chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i energią.

sobota, 3 listopada 2012

Akcja brzuch - ćwiczenia ma mieśnie proste brzucha.


Ćwiczenia na proste mięśnie brzucha to nie tylko ćwiczenia w pozycji leżącej. Tak naprawdę liczy się świadomość pracy danych mięśni. Ćwiczenie musi być wykonywanie celowo i świadomie.

Bardzo ważna jest technika podczas ćwiczenia mięśni brzucha. Wiele osób podczas klasycznych brzuszków ciągnie za szyję. Powoduje to dyskomfort i niepotrzebnie naraża odcinek szyjny kręgosłupa na kontuzję.
Na co zwracać uwagę podczas ćwiczeń brzucha:
 • Odcinek lędźwiowy musi przylegać do maty ( jeżeli masz z tym problem unieś zgięte nogi w górę i odłóż na np. siedzisko krzesła).
 • Podczas ćwiczeń staraj się nie odkładać głowy na matę, w dole pozostaw ją kilka centymetrów nad podłogą, musisz czuć cały czas napięty brzuch.
 • Ręce załóż za głowę, łokcie szeroko.
 • Nie ciągnij za szyję. Wybierz jeden punkt na suficie i patrz na niego, zapobiegnie to przyciąganiu brody do klatki piersiowej.
 • Napięcie wychodzi z brzucha, skup się na pracy mięśni.
 • Spięcie brzucha ( góra ) z wydechem, w dole nabieramy powietrze.

Ćwiczenia na proste partie mięśni ciała są wszystkie te, które wykonujesz na wprost ( do centrum). Jest mnóstwo ćwiczeń na te partie mięśni ciała zaczniemy od seria ćwiczeń podstawowych...
Klasyczne brzuszki.
-wykonaj serię 30 powtórzeń pojedyńczych,
-wykonaj serię trzy w górze - 20 powtórzeń,
-wykonaj serię na dwa w górę i dwa w dół - 20 powtórzeń,
-wykonaj serię tylko w górze przy mocno napiętym brzuchu - 60 powtórzeń.
  Napnij się.
Napnij całe ciało, wciągnij brzuch. Pośladki równo z kręgosłupem. Patrz na matę. Wytrzymaj w tej pozycji minutę.
Podane propozycje są wersją podstawową. Zacznij od tych zestawów, ćwicz przynajmiej 3 razy w tygodniu.Zadbaj o brzuch na co dzień.
W każdej chwili dnia możesz ćwiczyć mięśnie brzucha. Jak? Napinaj je. Siedząc przy biurku w pracy, idąc do szkoły... wszędzie. Wciągaj brzuch, napinając mięśnie. Nie tylko je wzmocnisz i wyrzeźbisz, ale również wyprostujesz swoją sylwetkę.

Niebawem dalsze instrukcje. Piszcie o postępach.

3 komentarze:

 1. Najczęściej jednak nie mamy możliwości swobodnego wyboru pory ćwiczeń, gdyż ćwiczymy po prostu wtedy, gdy mam na to czas. Dlatego wydaje mi się, iż nie warto się zbytnio przejmować porą ćwiczeń - ważne by w ogóle ćwiczyć. Systematyczny trening może przynieść naprawdę świetne efekty, i to nie tylko dla naszego ciała, ale i umysłu. Polecam przeczytać tekst dotyczący wpływu regularnej aktywności fizycznej na sprawność naszego umysłu: http://aktywnoscfizyczna.wordpress.com/2013/03/17/wplyw-aktywnosci-fizycznej-na-sprawnosc-umyslowa/ . Niewiele osób ma tego świadomość. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czy moglaby Pani wstawiac jakies krotkie filmiki w jaki sposob wykonywac te cwiczenia? nie mam pojecia co znaczy "dwa w gore" albo "dwa w dol" a nie chce wykonac ich nieprawidlowo, bo moga nie przyniesc efektow, albo spowodowac problemy z kregoslupem. chcialabym zrobic cwiczenia na wszystkie partie miesni brzucha z Pani bloga, ale NIE WIEM JAK. a zdjecia nie wszystko pokazuja. moze chociaz jakies wyjasnienie?

  OdpowiedzUsuń