Fitness dla Ciebie

Fitness dla Ciebie
Permo

O mnie

Witajcie mam na imię Magda i jestem trenerem Kalorynki. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz prowadzę swoją firmę fitnessową Permo.plLubię niezły wycisk, mój konik to zajęcia wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Chętnie służę radą w tej dziedzinie zarówno w Klubach Fitness jak i indywidualnym klientom. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczyn, w ciąży byłam bardzo aktywna i postanowiłam zainteresować tym tematem inne przyszłe mamy. Z mojego doświadczenia skorzystała Ania Kapera przy nagrywaniu filmu o ćwiczeniach w ciąży. Fitness to moja pasja i sposób na życie. Chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i energią.

środa, 25 września 2013

O stopach, modzie i butach do fitness.

Stój nie zdobi człowieka! Jestem zwolennikiem uprawiania samego sportu a nie przebierania się, aby ten sport uprawiać. Cześć, szczególnie Pań po podjęciu decyzji o uprawianiu sportu zaczyna od wizyty w sklepie. Czasami wydaje mi się, że chodzi bardziej o zakupienie czegoś nowego niż o sam wysiłek fizyczny. Bo czy jest istotne w czym ćwiczymy? I tak po treningu odzież jest przepocona i wymięta ( mam nadzieję! ), nadająca się tylko do prania.
Właście to nie o tym miałam pisać.
Siedząc przed komputerem i zajadając pomidorówkę z ryżem, chciałam poruszyć temat obuwia do fitnessu. Na rynku jest wiele propozycji przeróżnych firm, a każda z nich prześciga się w wymyślaniu oryginalnych nazw systemów zamontowanych w swoich butach. Czytając opisy niektórych z nich czuję się jakbym zapoznawała się z modelem najnowszego samochodu. No cóż, może jestem ignorantką i pewnie niektóre osoby kompletnie się ze mną nie zgodzą.

Dla mnie obuwie sportowe musie być wygodne i lekkie!!! Przy fitnessie dobrze jest mieć troszkę większe buty, tak aby, duży palec u nogi nie dotykał czubka buta. W ten sposób unikniecie problemu z paznokciami. Dobrym rozwiązaniem jest podział podeszwy na palce i piętę, takie buty świetnie nadają się zarówno do zajęć wzmacniających jak i form tanecznych. Są elastyczne i bardzo wygodne. Podeszwa musi być gruba, amortyzująca wstrząsy, ale i giętka. Ja sprawdzam buty tak, że biorę do ręki i zginam podeszwę w pół, jak przejdzie test to jest ok. Idealnym rozwiązaniem do zajęć fitness są buty do kostki, stabilizujące staw skokowy ( w tej chwili wyszły z mody – niestety ). Jestem zwolenniczką butów z materiału, najlepiej takie które przepuszczają powietrze – wymarzone na lato, i nie tylko.
Wybór jest ogromny ja jednak mam zawsze ogromny problem z doborem butów, szczególniej, że spędzam w nich 28 godzin w tygodniu. Ostatecznie mam trzy pary butów do zajęć i z każdą w nich jestem związana emocjonalnie:)

2 komentarze:

  1. Na swoim własnym przykładzie wiem, że buty do fitnessu to podstawa, jeśli chcemy bezpiecznie ćwiczyć i nie przysporzyć sobie żadnych kontuzji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Sabiną, odpowiednie wsparcie stopy odpowiednia praca mieśni i amortyzacja są bardzo ważne. I pamiętajcie buty do fitnessu są do fitnessu nie do biegania czy joggingu.

    OdpowiedzUsuń