Fitness dla Ciebie

Fitness dla Ciebie
Permo

O mnie

Witajcie mam na imię Magda i jestem trenerem Kalorynki. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz prowadzę swoją firmę fitnessową Permo.plLubię niezły wycisk, mój konik to zajęcia wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Chętnie służę radą w tej dziedzinie zarówno w Klubach Fitness jak i indywidualnym klientom. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczyn, w ciąży byłam bardzo aktywna i postanowiłam zainteresować tym tematem inne przyszłe mamy. Z mojego doświadczenia skorzystała Ania Kapera przy nagrywaniu filmu o ćwiczeniach w ciąży. Fitness to moja pasja i sposób na życie. Chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i energią.

piątek, 30 marca 2012

Intensywne spalanie.


Pewnie niektóre z Was zastanawiają się jak w prosty sposób spalić co nieco. Rozwiązań jest sporo, ale ja chciałabym pokazać Wam takie które możecie zrealizować w domu.
Przygotujcie skakankę. Tak, tak … cofnij się do czasów dziecięcych i przypomnij sobie ile czasu spędzałaś na takiej zabawie. Zabawie - podkreślam!
Jest wiele zalet takiej aktywności: intensywnie spala tłuszcz, napina mięśnie i poprawia metabolizm. Świetnie nadają się na rozgrzewkę w połączeniu z innymi zestawami ćwiczeń.
Pozycja: Ustaw nogi na szerokość bioder. Proste plecy. Nisko Barki. Łokcie mocno przyklej do boków. Chwyć mocno rączki skakanki. Łokcie przy talii pozwolą ci wzmocnić i napiąć mięśnie rąk. Przy skakaniu w tej pozycji wzmacniasz również mięśnie nóg, brzucha i pleców. Same korzyści.
Przykładowe kombinacje
1. W pozycji opisane powyżej przeskakuj przez linkę delikatnie odrywając obie stopy od podłogi.
Wykonaj 20 przeskoków.
2. Przeskakuj na zmianę odrywają naprzemiennie prawą i lewą nogę – 30 razy.
3. To samo ćwiczenie co powyżej, ale skacz 2 na 2. Dwa razy na prawej i dwa na lewej – 20 razy.
4. Ćwiczenia podobne do pierwszego ale na 3. Dwa podskoki, trzeci mocny w górę – 20 razy
5. Serię zakończ marszem.

Oczywiście możesz zwiększać liczbę podskoków np. o 10, wszystko zależy od Ciebie. Na początek jednak zalecam taki zestaw. Powodzenia, piszcie o postępach.

1 komentarz:

  1. Trzeba odszukać skakankę :-) Czekam na zestaw ćwiczeń na uda i biodra :-)

    OdpowiedzUsuń