Fitness dla Ciebie

Fitness dla Ciebie
Permo

O mnie

Witajcie mam na imię Magda i jestem trenerem Kalorynki. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz prowadzę swoją firmę fitnessową Permo.plLubię niezły wycisk, mój konik to zajęcia wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Chętnie służę radą w tej dziedzinie zarówno w Klubach Fitness jak i indywidualnym klientom. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczyn, w ciąży byłam bardzo aktywna i postanowiłam zainteresować tym tematem inne przyszłe mamy. Z mojego doświadczenia skorzystała Ania Kapera przy nagrywaniu filmu o ćwiczeniach w ciąży. Fitness to moja pasja i sposób na życie. Chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i energią.

piątek, 20 kwietnia 2012

Aktywna w ciąży ... to nie problem!

Moda na ćwiczenia w ciąży wynika z ogólnej mody na aktywny tryb życia. Siedzący tryb życia, jazda samochodem zamiast spaceru wszystko wpływa na pogorszenie stanu kondycji i zdrowia.
Wiele osób decyduje się na aktywność fizyczną: basen, fitness czy bieganie, dlaczego panie miały by rezygnować z gimnastyki w ciąży.
Coraz większa grupa lekarzy i położnych zachęca do zajęć fizycznych które niosą za sobą wiele korzyści zarówno w czasie ciąży jak i po ciąży. Wysiłek fizyczny w czasie porodu przyrównywany jest do 40-50 km maratony. Wyobraź sobie teraz, że wybierasz się na niego bez wcześniejszego przygotowania.
Aktywność fizyczna w czasie ciąży na bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie zarówno mamy jak i dziecka. Przyszła mama ma szeroki wachlarz możliwości w dobraniu zajęć dla siebie.
Począwszy od spaceru, przez basen, skończywszy na zajęcia fitness. Gimnastyka dla kobiet w ciąży jest zróżnicowana. Można wybrać się na zajęcia taneczne o średniej intensywności, Pilates czy zajęcia z piłkami świetnie nadającymi się dla pań w ciąży. Nie każde ćwiczenia – zajęcia nadają się dla przyszłych mam. Dlatego też należy poinformować osobę prowadzącą o swoim stanie lub wybierać zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. Zdecydowanie zabranie się jady na rowerze spinningowym, bieganie czy jazdy konnej wszelakich sportów narażających nas na upadek. Nie każda przyszła mama może sobie pozwolić na aktywność fizyczną w ciąży, jest szereg przeciwwskazań, porozmawiaj najpierw z lekarzem prowadzącym i wypytaj co możesz robić a co sobie odpuścić.

Przeciwwskazania:
  • krwawienie w ciąży,
  • niewydolność szyjkowo-ciśnieniowa,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • odmiedniczkowe zapalenie nerek w ciąży,
  • ciąża wielopłodowa.
Korzyści:
Mama
Ćwiczenia w ciąży mają przygotować nasze ciała do dużego wysiłku jakim jest poród. Pomagają wzmocnić mieście nóg, kręgosłupa i miednicy. Podnoszą ogólną kondycję naszego organizmu, poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego, krążenia i przemianę materii.
Wiele Pań przychodząc na zajęcia skarży się na bóle w dolnej części kręgosłupa a już po pierwszych zajęciach odczuwają wielką poprawę. Aktywność fizyczna ma również ogromny wpływ na stan naszej psychiki. Panie w czasie zajęć odczuwają radość i poprawia się samoocena, czują, że robią coś dla siebie.
Panie uczestniczące w zajęciach mogą liczyć na szybszy i mniej uciążliwy poród oraz szybszy powrót do sprawności fizycznej po porodzie.
Ciążą – Dziecko
Ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko stanów patologicznych tj: przedwczesny poród, przeniesienie ciąży, nieprawidłowe ułożenie płodu, otyłość oraz występowanie rozstępów skóry. Maja pozytywny wpływ na sam poród skraca się czas trwania poszczególnych okresów porodu, szybciej postępuje rozwieranie szyjki macicy, zmniejszenie odczuwalności bólu podczas skurczów partych. Ma to bezpośredni wpływ na komfort psychiczny rodzącego się dziecka. Aktywność w ciąży polepsza ukrwienie gruczołów piersiowych co przyspiesza laktację i pozwala utrzymać ją dłużej. Noworodek mamy ćwiczącej ma wyższą punktację wg skali Apgar i niższy wskaźnik zachorowalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz