Fitness dla Ciebie

Fitness dla Ciebie
Permo

O mnie

Witajcie mam na imię Magda i jestem trenerem Kalorynki. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz prowadzę swoją firmę fitnessową Permo.plLubię niezły wycisk, mój konik to zajęcia wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Chętnie służę radą w tej dziedzinie zarówno w Klubach Fitness jak i indywidualnym klientom. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczyn, w ciąży byłam bardzo aktywna i postanowiłam zainteresować tym tematem inne przyszłe mamy. Z mojego doświadczenia skorzystała Ania Kapera przy nagrywaniu filmu o ćwiczeniach w ciąży. Fitness to moja pasja i sposób na życie. Chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i energią.

piątek, 29 czerwca 2012

Co jeść intensywnie ćwicząc.

Przed intensywnym treningiem warto zadbać o odpowiednią dietę. Na czym należy się skupić i co jest ważne dla naszego organizmu gdy intensywnie trenujemy?
 1. Nie jedz później niż dwie godziny prze treningiem. Jedzenia przed samym wysiłkiem da poczucie sytości i rozleniwi Cię. Poza tym, krew potrzebna do pracy mięśni skupiona będzie w układzie pokarmowym, co doprowadzi do zmniejszenia wytrzymałości.
 2. Jedz posiłki lekkostrawne. Duszone mięso, ryba, jogurt z ziarnami, warzywa. Unikaj ciemnego pieczywa, smażonych potraw oraz warzyw strączkowych i kapusty. Organizm skupi się na trawieniu pokarmu i zabraknie Ci energii na ćwiczenia.
 3. Zadbaj, aby posiłki zawierały witaminę C. Witamina ta uczestniczy w przemianach tłuszczów mobilizując wolne kwasy tłuszczowe do wytworzenia odpowiedniej dawki energii. Niedobór zaś wpływa na nie tolerancję wysiłkową organizmu. Źródłem tej witaminy są owoce jagodowe, żółte i zielone warzywa i owoce. Dużo witaminy C posiadają również kapusty i ziemniaki, ale ze względu na zaleganie w żołądku nie polecamy ich przed wysiłkiem.
 4. Dawka cukrów prostych przed wysiłkiem. Trzydzieści minut przed treningiem spożyj coś z zawartości cukrów prostych. Glukoza zwiększa zdolność do wysiłku. Może to być energetyczny baton lub soki z warzyw i owoców.

Co po?

W czasie wysiłku fizycznego tracimy dużo płynów w postaci potu a wraz z nim witaminy i minerały. Po treningu koniecznie trzeba nawodnić organizm i dostarczyć mu witamin i węglowodanów. Dobrze wypić sok owocowy lub koktajl mleczno-owocowy. Jedz posiłek bogaty w biało. Cennym źródłem białka są jajka, warzywa strączkowe czy mięso. Stroń jednak od tłuszczy i posiłków ciężkostrawnych.

1 komentarz:

 1. Fajny blog!!! Będę zaglądał.
  Zapraszam też do siebie :)
  www.pokonacsiebie.pl
  pozdrawiam z Poznania

  OdpowiedzUsuń